PAMİR ŞALGAM’A AVRUPA’DAN 2 ÖDÜL

PAMİR ŞALGAM’A AVRUPA’DAN 2 ÖDÜL

Pamir ailesi olarak, hem şalgam suyu hem de limonata ürünlerimizle Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nden Üstün Lezzet Ödülleri’ne layık görüldük. Şalgamda bu ödülü ülkemize getiren ilk ve tek firma olmamız, gururumuzu ikiye katladı. Bizleri destekleyen tüm tüketicilerimize sonsuz teşekkürler. Bu gurur hepimizin!

           

             Üstün Lezzet Ödülü nedir?           

 

Üstün Lezzet Ödülü” (Superior Taste Award), dünyaca ünlü 135 şef ve sömeliyelerden oluşan kanaat liderlerinin degerlendirmeleri sonucunda verilen, lezzette ve kalitede Dünya çapında geçerliliği olan tek ödüldür.

 

Jüri kimlerden oluşur?

 

Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü jürisi, 17 farklı milletten oluşup, Avrupa’nın en prestijli aşçılık ve içecek derneklerinin üyelerini kapsamaktadır.

 

Değerlendirmeler nasıl yapılır?

 

Test sırasında, her bir ürün katı bir duyusal analiz prosedürüne göre kör tadım testine tabi tutulur.

 

Jüri üyelerine, ürünleri bulundukları restaurantların standartlarında değil, kendi evlerinde olsa nasıl değerlendirecekleri sorulur.

 

Değerlendirilen her bir ürün, her bir jüri üyesi tarafından koku, yapı, tat, tadım sonrası yapı vb. gibi kriterler dikkate alınarak duyusal analiz raporu çerçevesinde dikkatle incelenmektedir.

 

Incelemeler sonucunda ürünler, gerekli testlerden ve değerlendirmelerden başarıyla geçiyorsa Üstün Lezzet Ödülü’nü almaya hak kazanır.

 

Facebookta Paylaş